10 טיפים לבדוק את האדריכל שלך ולהימנע מטעויות קשות

שתפו:

10 טיפים לבדוק את האדריכל שלך ולהימנע מטעויות קשות

יש לא מעט דברים לבדוק לפני ובמהלך בחירת האדריכל. לא מעט סוגיות שמצריכות מענה ברור ולא מעט שאלות לשאול. לכל אחת מהן יש חשיבות ולכל אחת מהן חשוב להתייחס, כי היא יכולה למנוע מכם ביצוע בחירה לא נכונה, כזאת שתצטערו עליה בדיעבד, או לחילופין להעניק לכם בחירה מדויקת – כזאת שתשמחו עליה במבט לאחור. הכנו לכם 10 טיפים איתם תוכלו להגיע מוכנים לפגישה עם האדריכל. 

  1. לבדוק את האדריכל והקשרים שלו

בניית בית פרטי בישראל היא פרויקט שמצריך לא מעט זמן, לא מעט טרחה ולא מעט כסף. אדריכל מנוסה ובעל קשרים יכול לזרז תהליכים ביורוקרטיים מול הרשויות ומול הגורמים השונים וגם להשיג עבורכם מחירים טובים יותר עבור מוצרים וחומרי גלם חשובים. אדריכל בעל קשרים יעזור לכל תהליך התכנון והבנייה להתנהל באופן חלק ותקין, ושווה ומשתלם גם לשלם לו יותר עבור זאת.

  1. לבדוק את האדריכל ואת אנשי המקצוע שאיתו

אדריכל לא עובד לבד, אלא נעזר אנשי מקצוע שונים, לרבות מהנדסי בנייה, מודדים וקבלנים. בשביל לבדוק את האדריכל שלכם, חשוב לבדוק גם את אנשי המקצוע שישתפו איתו פעולה ויעמלו בפועל על התכנון והבנייה של הבית שלכם. האדריכל הוא לא היחיד שמשפיע – הם כולם חלק מהחבילה וחלק מהפרויקט. 

  1. לבדוק שהאדריכל בראש שלכם

אתם נכנסים למערכת יחסים ארוכה ומחייבת, וכשעושים את זה, חשוב להיפגש לכמה דייטים לפני-כן. כך הייתם נוהגים בכל מקרה אחר, וכשמדובר בבניית בית פרטי – זה חשוב אף יותר. בדקו שהתקשורת ביניכם טובה, שיש כימיה משותפת, ושאתם משדרים על אותו גל. רמת החיבור שלכם אל האדריכל וטיב השיח ביניכם ישפיעו על הבחירה. 

  1. לבדוק את ההיסטוריה המקצועית של האדריכל

גם כשרוכשים פריט קטן יחסית, כמו בגד בחנות בגדים – מתחילים בלהביט בו ולמדוד אותו. כשמדובר בלבדוק את האדריכל שלכם, יש להתרשם מעבודות קודמות שלו, בין אם באופן דיגיטלי, על ידי עיון בפורטפוליו פיסי או על ידי ביקור בנכסים שהוא תכנן ועיצב. אם לא קונים חתול בשק, בטח לא קונים בית בשק. 

  1. ודאו שהאדריכל ישתף אתכם פעולה – ואתם איתו 

אדריכל לא מתכנן בית בלי להכין פרוגרמה שתשקף את הרצונות, הצרכים והמאווים של הלקוחות שלו. הוא לא מתחיל מאפס, בלי שום הנחיה או הכוונה, אלא מתחיל בלברר מה הלקוח צריך ומה הלקוח רוצה. אם לא יעשה זאת, הלקוח לא יוכל להיות שבע רצון מהתוצאה הסופית. מסיבה זאת חשוב לוודא שאתם חלק מתהליך התכנון ושיש לכם מקום להביע את עצמכם כהוגן.  

  1. לבדוק שהאדריכל יתכנן בפועל

כשאתם מגיעים לפגישת היכרות עם אדריכל, ודאו שזהו באמת האדריכל שיתכנן בפועל את הבית שלכם. אתם לא רוצים להיפגש עם אדריכל שמוגדר רק כמנהל או כאיש שיווק ומכירה של החברה, אלא כגורם המקצועי שגם יתכנן את הבית וגם יפקח על הבנייה שלו מ-א' ועד ת', אחרת לא תוכלו להחליט באופן מדויק.

  1. לבדוק את האדריכל מבחינה תקציבית

כשאתם מגיעים לפגישה עם האדריכל, כבר יש לכם תקציב בראש. יש לבדוק כמובן מהו שכר הטרחה של האדריכל – ומה הוא כולל. מעבר לכך, יש לוודא שהאדריכל מוכן לעבוד עם התקציב שהגדרתם לפרויקט, ושהוא בטוח שהוא יוכל לממש את החלומות שלכם במסגרת התקציב. אם כן, אז מצוין, ואם לא – כדאי לחפש אדריכל שכן.

  1. לבדוק את מספר הפגישות עם האדריכל

פגישה אחת עם האדריכל לא מספיקה. כדאי לבדוק האם קיימת הגבלה על מספר הפגישות עם האדריכל הספציפי. קשה להדגיש את כמה מדובר בפרויקט גדול וחשוב עבורכם – ואתם כבר יודעים זאת בעצמכם. הוא חייב להיתפר עבורכם באופן בלעדי. אתם חייבים לוודא שאתם חלק מהתהליך ושלא מותירים אתכם באפילה. 

  1. לבדוק שהאדריכל יכין עבורכם הדמיה תלת-מימדית

לפני שניתן להתחיל להכין את הגרמושקה, הלא היא המסמך שמכינים לצורך הוצאת היתר בנייה – הלקוח צריך לאשר את הפרויקט. בשביל לעשות זאת, כדאי שהוא יראה הדמיה ריאליסטית של הבית העתידי שלו. אל תוותרו על השלב הזה ותבדקו מראש שהאדריכל יכין לכם הדמיה תלת-מימדית ריאליסטית ואיכותית. 

  1. לבדוק ולוודא עם האדריכל שהכל תחת חוזה

כל הסיכומים חייבים להימצא ולהירשם במסגרת חוזה מוגדר וברור. לא רשומים באוויר – רושמים שחור על גבי לבן. אדריכלות היא לא תורה שבעל-פה. אדריכל שלא עובד עם חוזה – לא יעבוד אתכם. 

 

תכנון אדריכלי מדויק ומדוקדק עם חברת פרובונה – יזמות בנייה ושיווק נדל"ן 

אנחנו כאן בשביל לקדם את המטרה המשפחתית שלכם, והיא לבנות בית פרטי מושלם, שעונה במדויק על כל הצרכים והרצונות שלכם – ויגשים את החלומות שלכם. נדאג לתכנון מוקפד ולבנייה של הבית ללא תקלות ותוך עמידה בתקציב ובלוח הזמנים. אמנם יהיה לכם חלק חשוב בתהליך – אבל אנחנו נדאג להכל. אתם מוזמנים להגיע לפגישת היכרות ולהכין ביחד איתנו פרוגרמה שבה תוכלו לספר לנו בדיוק על מה אתם חולמים בלילה ורוצים להגשים ביום.

שתפו:

מאמרים נוספים

שלחו לנו הודעה

הטופס נשלח בהצלחה!

נציג יחזור אלייך בקרוב

למידע נוסף ממנהל מכירות

צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן