10 טיפים קריטיים לבניית בית פרטי

שתפו:

10 טיפים קריטיים לבניית בית פרטי
בנייה של בית פרטי היא נושא מורכב ומסועף מבחינות רבות. כל טעות קטנה בדרך עלולה לעלות בכסף ובמצב רוח. לעומת זאת, התנהלות נכונה תפיג את המתחים ואת הפחדים ותאפשר לכם לבנות בהצלחה, כשאתם מצליחים להיצמד גם לתקציב וגם ללוח הזמנים. יש הרבה דברים שכדאי לדעת והרבה מידע חשוב, לכן כתבנו עבורכם 10 טיפים קריטיים במיוחד שרלוונטיים לכל פרויקט של בנייה פרטית. אם אתם רואים את עצמכם בונים לעצמכם בית, אנחנו ממליצים לקרוא אותם ולהתייעץ איתנו.

email

לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

 1. להתחיל בבדיקת ריאליות הפרויקט
  בניית בית פרטי היא מעמסה כלכלית לכל דבר, ולכן חשוב לגשת אליה בצורה נבונה, מחושבת ומושכלת. יש לשבת עם יועצים פיננסיים שמתמחים בבנייה פרטית ולבדוק איתם את היתכנות הפרויקט מבחינה כלכלית. על ידי חישוב הון עצמי ובניית תקציב ריאלי לפרויקט, ניתן לתת מסגרת כלכלית לפרויקט ולהוציא אותו מגבולות הפנטזיה והתיאוריה. לאחר מכן ניתן להמשיך לקבלת אישור עקרוני למשכנתא מבנק למשכנתאות, אישור רגולטורי של בנק ישראל, לתכנן תזרים מזומנים מדויק ולעסוק בביורוקרטיה ובתכנונים פיננסיים נוספים.
 1. לקחת בחשבון
  תכנון פיננסי נכון הוא תכנון פיננסי מחמיר. יש ללכת על בטוח ולקחת בחשבון חריגות והפתעות אפשריות, כך שתהיו מוכנים לכל תרחיש. אמנם ניתן להימנע מרובן המוחלט כאשר יודעים כיצד להתנהל באופן מסודר מבחינה אדריכלית וכלכלית, אך תכנון חכם ללא ספק לוקח כל תרחיש אפשרי בחשבון. מבחינתכם יש לפעול כמו שאומר חוק מרפי הידוע לשמצה – כל מה שעלול להשתבש, אכן ישתבש. מקסימום תישארו עם כסף עודף בסוף. מה שבטוח זה שבאופן הזה הפרויקט לא יקטע באיבו בגלל מחסור בתקציב. 
 1. לבחור את המגרש הנכון
  יש חשיבות אדירה לבחירה נכונה של הקרקע שעליה יבנה הבית שלכם, ויש הרבה פרמטרים לקחת בחשבון. שימו לב לטיפוגרפיה של המגרש, לכיווני האוויר, לרמת הרעש באזור, לסמיכות הכבישים ולזמינות התחבורה הציבורית, סוג האוכלוסייה, חיי הקהילה והתרבות, מוסדות החינוך, תוכניות עירוניות נוכחיות ועתידיות, פארקים וגנים ירוקים – ועוד. גם למי שמחזיק בבעלות על הקרקע יש חשיבות גדולה – בעלות פרטית, בעלות המדינה או בעלות כונס נכסים. בחירת המגרש תעצב באופן ניכר את סגנון ואורח החיים העתידי שלכם ואת עלויות הפיתוח והבנייה. בדקו מספר מגרשים, קחו את הזמן, והחליטו לפי סדר העדיפויות שלכם ותוך היעזרות בייעוץ מקצועי.
 1. להשתמש בחברת בנייה מקצועית
  חברת נדל"ן ויזמות בנייה תנווט עבורכם את הפרויקט ותקנה לכם שקט נפשי יקר מפז. במקום להתרוצץ ולמצוא אנשי מקצוע בעצמכם – היא כבר מעסיקה אותם. היא תדאג להוצאת האישורים הדורשים, לרבות היתר בנייה, תייעץ לכם בכל התהליך, תערוך תכנון פיננסי ותכנון אדריכלי ותפקח על הבנייה והגמר – ועד לקבלה המיוחלת של המפתח. חברת בנייה פרטית היא הדרך הטובה ביותר לבנות בית, ובפרט עבור מי שאין לו זמן, ידע וניסיון בבנייה מסוג זה. החברה תבטיח שהכל יתקתק ויתנהל על הצד הטוב ביותר – ללא עיכובים וללא הפרעות. 
 1. לפעול על פי חוק
  ההמלצה שלנו היא תמיד לפעול על פי דרישות החוק. משמעות הדבר היא שיש להוציא את כל האישורים הדרושים, לשלם את האגרות וההיטלים, לשתף פעולה באופן מלא עם הרשויות השונות ולבנות בדיוק לפי תוכנית התב"ע והיתר הבנייה שקבלתם. עיגולי פינות והתעלמות מהחוק יגררו עיכובים, עלויות כספיות נוספות, עוגמת נפש רבה ובעיות משפטיות קשות. אתם לא רוצים ולא צריכים את זה, ואין אף סיבה טובה לנהוג כך.
 1. אל תפחדו לומר את אשר על ליבכם
  זה יהיה הבית שלכם לתקופה ארוכה עד מאוד, ואולי אף לתמיד. זהו החלום שלכם. זהו הפרויקט הגדול של חייכם. אתם אלו שמממנים אותו. כשאתם נפגשים עם האדריכל שיתכנן את הבית לצורך הכנת הפרוגרמה – אל תפחדו לפרוס על השולחן את כל הבקשות והשאיפות שלכם מהבית העתידי. עליכם לומר למה אתם מצפים מבחינה עיצובית ומבחינה פונקציונאלית. הבית הזה צריך לתאום את הטעם האישי שלכם במסגרת התקציב. זכותכם המלאה לשקף את הרצונות שלכם ולפעול ביחד עם האדריכל של הפרויקט ליצירת ובניית הבית המושלם עבורכם.
 1. להרכיב תמהיל משכנתא מתאים לבנייה
  משכנתא לבניה שונה במידה רבה ממשכנתא רגילה המיועדת לקניית בית או דירה. עליכם לדאוג לקבל ייעוץ משכנתאות מקצועי מטעם יועץ משכנתאות שמבין במשכנתאות לבנייה. המשכנתא הנכונה תהפוך את החיים שלכם לקלים יותר מבחינה כלכלית ותעניק לכם שקט נפשי. כך תוכלו פוטנציאלית גם לעבור ישירות מהבית הקיים לבית החדש, במקום לשהות זמנית בשכירות או אצל ההורים. היועץ יעזור לכם לבחור את המסלול הנכון ואת התמהיל הנכון, להתמודד עם הביורוקרטיה הכרוכה בתהליך וייצג אתכם מול הפקידים בבנקים לצורך קבלת תנאים מעולים ונוחים.
 1. חסכו בעלויות היכן שניתן
  ישנן דרכים רבות לחסוך בעלויות בשלבי הבנייה השונים, גם ללא התפשרות אמיתית באיכות התוצאות ומבלי להרגיש בהבדל ממשי. יש לזכור ולהבין שגם אלמנטים שוליים יחסית עשויים לעלות כסף רב, ולא תמיד הם שווים את ההשקעה, ובפרט בכל הקשור למוצרי וחומרי הגמר, לריהוט, נגרות, בחירת ריצוף, בחירת דלתות – ועוד. לצורך כך יש לבנות סדר עדיפויות ברור ולהשקיע במה שחשוב לכם באמת. אין לזלזל בשום סכום, להשקיע בתכנון פיננסי קפדני ובאמת לבנות לפיו, וכמובן – להיצמד למסגרת התקציב. 
 1. לתזמן את מועד מכירת הבית הנוכחי
  במידה ויש לכם דירה או בבית בבעלותכם, כדאי לדאוג למכור אותם במהלך הבנייה של הבית החדש. כך תוכלו לתזמן את התשלומים שתקבלו מהרוכש לנקודות התשלום העתידיות לאנשי המקצוע השונים. התנהלות שכזאת תקל על ההתנהלות הכספית ותמנע מצב ביש שבו תישארו בלי יכולת לשלם לקבלנים השונים, דבר אשר יעכב כמובן את המשך והשלמת הפרויקט כולו. 
 1. לא להתפשר על מה שחשוב באמת
  אין להתפשר על שיטות וחומרי הבנייה או על איכות אנשי המקצוע של הבית החדש, ובפרט בכל הקשור לפיתוח השטח ולבניית השלד והתשתיות, לרבות איטום, חשמל ואינסטלציה. באופן כללי לא מומלץ לעגל פינות בשום צורה, אך בפרויקט ישנם שלבים קריטיים במיוחד לאורח החיים שלכם ואף לביטחונכם האישי. חשוב בנוסף לבצע בדיקות תקינות לכל המערכות לפני שתאכלסו באופן רשמי את הבית.

בניית בית עם חברת פרובונה – יזמות בנייה ושיווק נדל"ן
בנייה איתנו היא בנייה אחראית ומחושבת. חברת פרובונה תדאג לכם לייעוץ ותכנון פיננסי אישי, לבניית פרוגרמה אדריכלית בהתאם לצרכים ולטעם האישי שלכם, שמירה על יעדי הבניה ולוח הזמנים לצורך שמירה על רצף עבודה והיצמדות למפרט ולתוכניות הבניה, תדאג לכל הביורוקרטיה הכרוכה בתהליך, לבנייה עם השיטות והחומרים המתקדמים ביותר – ולכל מה שכדאי וצריך. אנו החברה היחידה בארץ שמאגדת הלכה למעשה את כל השירותים הדרושים לבנייה פרטית תחת קורת גג אחת. אתם מוזמנים לפנות אלינו באופן טלפוני או דרך האתר על מנת לקבוע פגישת היכרות וייעוץ ללא עלות וללא התחייבות.

שתפו:

מאמרים נוספים

שלחו לנו הודעה

הטופס נשלח בהצלחה!

נציג יחזור אלייך בקרוב

למידע נוסף ממנהל מכירות

צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן